Internetowy podręcznik do nauki informatyki i innych przedmiotów w Zespole Szkół Ogólnokształcących STO64

Biologia|1| 
   
    Lekcja 1
  Powtórzenie materiału do działu drugiego w klasie piątej  
             
 

  
           Program do nauki pamięciowej

Pod poniższym linkiem możecie pobrać program, który pomoże Wam nauczyć się do sprawdzianu.

Pobierz program

Uwaga!
  • Niestety - na razie program działa tylko w systemach Windows. Jeżeli sprawdzi się, przerobimy go tak, by mogły też korzystać osoby z innymi systemami.
  • Bardzo możliwe, że programy antywirusowe będą próbowały go zablokować - proszę nie obawiać się, program jest bezpieczny!
  • W ustawieniach można sobie wybrać dwa tryby - losowy i w kolejności logicznej. Na początku lepiej korzystać z trybu logicznego, a w wypadku ostatecznego powtarzania - warto wybrać tryb logiczny.

Jaki jest sens tego programu, jak się uczyć?
Otrzymujesz pytanie - sam próbujesz na nie odpowiedzieć. Następnie sprawdzasz, czy odpowiedź zgadza się z tym, co jest podane w odpowiedzi programu. Jeżeli wiesz - dajesz "Tak", w przeciwnym razie "Nie". W pierwszym przypadku - pytanie jest odkładane na bok i nie wróci już w następnej serii. W drugim wypadku - pytanie pojawi się w następnej rundzie. Po przebrnięciu przez wszystkie pytania - znów program będzie je zadawał z pominięciem tych, które już umiesz i tak do skutku. Ważne, byś sam próbował odpowiadać na pytania i tylko sprawdzał, czy odpowiedź jest prawidłowa. W zależności od naszych uwarunkowań - program przyśpiesza proces uczenia od 20 do 50 procent. Powodzenia!

Film instruktażowy


Wszystkie lekcje z tego kursu: |1| 

 Login:


Hasło

Załóż konto

Przypomnij hasło


 
Prawa autorskie- Zespół Szkół Ogólnokształcących STO64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, autor projektu- nauczyciel STO64 Marek Czerwiński