Internetowy podręcznik do nauki informatyki i innych przedmiotów w Zespole Szkół Ogólnokształcących STO64

Informatyka Klasa 41  |2|  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
   
    Lekcja 2
  Platforma edukacyjna www.ep.sto64.krakow.pl  
             
 

  
           Zakres materiału
  • Logowanie do platformy.
  • Personalizacja kont.
  • Zapoznanie z e-zeszytem ucznia i lekcjami na platformie.
  • Sporządzanie notatek na platformie.
  • Przykładowe gry edukacyjne.


Login i hasło do Platformy ep.sto64.krakow.pl
Login i hasło do tej platformy dostaniesz od nauczyciela. Z platformy można korzystać bez logowania (często tak będziemy robili), ale w niektórych wypadkach logowanie będzie konieczne. Podczas pierwszego logowania będziesz musiał zmienić hasło - pamiętaj, by składało się z przynajmniej ośmiu znaków.

Personalizacja kont.
Po zalogowaniu wchodzisz do zakładki "Moja wizytówka/edytuj wizytówkę", a następnie podajesz w odpowiednim polu swoje imię i nazwisko. Jeżeli masz dwój e-mail, to go podaj w odpowiednim polu. Jeżeli nie, w polu e-mail wpisz dowolne słowo zakończone znakiem @ - to słowo będzie alternatywnym loginem dla Ciebie (te podane przez nauczyciela są trudne do zapamiętania).

Elektroniczny zeszyt ucznia

W Zakładce "Lekcje" pod linkiem "klasa 4" jest wykaz lekcji, które będziemy realizować w tym roku szkolnym. Jeżeli będziesz zalogowany, pod każdą lekcją będziesz mieć możliwość sporządzania osobistych notatek. Zbiorczy wykaz tych notatek znajduje się w zakładce "Zeszyt ucznia". Uwaga - wgląd w te notatki ma nauczyciel z poziomu własnego konta - nie jest to miejsce na prywatne wpisy.
Przykładowe gry edukacyjne.
W zakładce "Quizy, zabawy" znajdziesz różne gry edukacyjne. Jeżeli na lekcji starczy czasu, nauczyciel poprosi Was, byście spróbowali swych sił w tym dziale.Kolejne zajęcia- o co zapyta nauczyciel, jaką wystawi ocenę?
 
Ocena
Wymagania
Ocena celująca: Tak jak na ocenę celującą + stworzenie dowolnej prezentacji objaśniającej zasady korzystania z platformy opisane w tej lekcji.
Ocena bardzo dobra: Uczeń personalizuje konto, sprawnie loguje się i porusza się po platformie.
Ocena dobra: Uczeń personalizuje konto, sprawnie loguje się i porusza się po platformie. Potrzebuje niewielkiej pomocy nauczyciela.
Ocena dostatecznaUczeń ma problemy z logowaniem do platformy. Z pomocą nauczyciela personalizuje konto. Z pomocą nauczyciela potrafi poruszać się po platformie (lekcje, notatki, quizy).
Ocena dopuszczająca Uczeń notorycznie ma problemy z logowaniem do platformy. Nie potrafi spersonalizować konta. Tylko z pomocą nauczyciela, z trudnościami potrafi poruszać się po platformie (lekcje, notatki, quizy).


Wszystkie lekcje z tego kursu:  1  |2|  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 

 Login:


Hasło

Załóż konto

Przypomnij hasło


 
Prawa autorskie- Zespół Szkół Ogólnokształcących STO64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, autor projektu- nauczyciel STO64 Marek Czerwiński