Internetowy podręcznik do nauki informatyki i innych przedmiotów w Zespole Szkół Ogólnokształcących STO64


Informatyka Klasa 41  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  |13|  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
   
    Lekcja 13
  Dysk Google.  
             
 

  
           Zakres materiału
  • Udostępnianie zdjęć wykonanych Ipadami lub prywatnymi telefonami na dysku Google.
  • Otwieranie tych materiałów na komputerze stacjonarnym.
  • Tworzenie folderów na dysku Google.
  • Przesyłanie plików na dysk Google z poziomu komputera.
czym jest dysk Google
Uczyliśmy się już zakładać foldery na Twoim komputerze. Wiedz jednak, że równie dobrze można take foldery zakładać w Internecie i potem korzystać z nich z dowolnego miejsca i urządzenia- z domu, szkoły, z obozu itp. Warunkiem to umożliwiającym jest posiadanie dostępu do Internetu i konta Google, do którego już się logowałeś przy okazji poczty elektronicznej.

Jak korzystamy z dysku Google
  • Logujesz się do konta Google.
  • Po zalogowaniu klikasz na dziewięć punktów w prawym górnym rogu strony Google i wybierasz kolorowy trójkąt, jak poniżej
  • Po wejściu na dysk widzisz jego zawartość. By utworzyć pusty folder, naciśnij przycisk "utwórz", jak poniżej a następnie wybierz "folder". Nadaj mu nazwę i kliknij "Utwórz".
  • By usunąć folder, należy kliknąć na nim PPM i wybrać polecenie "Usuń". Podobnie sprawa wygląda ze zmianą nazwy i pobieraniem tegoż dysku do Twojego komputera.
  • By przesłać pliki na dysk Google, należy kliknąć PPM na pustym obszarze dysku i wybrać polecenie "Prześlij pliki".
  • Tak samo działa to na tabletach. Co więcej - jak wykonasz zdjęcie Ipadem, pojawi Ci się przycisk udostępniania zdjęcia; jeżeli go naciśniesz, pojawi się możliwość udostępnienia zdjęcia na dysku Google. Dzięki temu zdjęcia wykonane na tablecie możesz bardzo sprawnie i wygodnie przerzucić do własnego komputera, za pośrednictwem dysku Google.
Tutaj maż zewnętrzny instruktarz - więcej informacji o dysku Google.

Kolejne zajęcia- o co zapyta nauczyciel, jaką wystawi ocenę?
Ocena
Wymagania
Ocena celująca: Wymagania zbieżne z oceną bardzo dobrą (patrz niżej) z tym, że uczeń dodatkowo, poza lekcjami tworzy tutorial- samouczek w formie prezentacji, pokazu dotyczący bieżącej lekcji.
Ocena bardzo dobra: Uczeń loguje się do konta Google, zakłada na dysku Google foldery. Przenosi pliki z i do dysku Google z poziomu komputera. Udostępnia na dysku Google zdjęcia wykonane za pomocą tabletu. Zmienia nazwę folderów, usuwa je.
Ocena dobra: Uczeń z niewielką pomocą nauczyciela, z niewielki pomyłkami loguje się do konta Google, zakłada na dysku Google foldery. Przenosi pliki z i do dysku Google z poziomu komputera. Udostępnia na dysku Google zdjęcia wykonane za pomocą tabletu. Zmienia nazwę folderów, usuwa je.
Ocena dostatecznaUczeń z znaczną pomocą nauczyciela, z pomyłkami loguje się do konta Google, zakłada na dysku Google foldery. Przenosi pliki z i do dysku Google z poziomu komputera. Udostępnia na dysku Google zdjęcia wykonane za pomocą tabletu.
Ocena dopuszczająca Uczeń z znaczną pomocą nauczyciela, z licznymi błędami loguje się do konta Google, zakłada na dysku Google foldery. Przenosi pliki z i do dysku Google z poziomu komputera.


Wszystkie lekcje z tego kursu:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  |13|  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 

 



Login:


Hasło

Załóż konto

Przypomnij hasło


 
Prawa autorskie- Zespół Szkół Ogólnokształcących STO64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, autor projektu- nauczyciel STO64 Marek Czerwiński